letenky, lietadlo
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Únia podpísala s Katarom prelomovú dohodu o leteckej doprave

Európska únia (EÚ) a Katar podpísali komplexnú dohodu o leteckej doprave, ktorou sa aktualizujú pravidlá a normy pre lety medzi Katarom a EÚ. Ako informuje oficiálna webstránka Európskej komisie, dohoda predstavuje nové príležitosti pre spotrebiteľov, letecké spoločnosti a letiská v Katare a EÚ.

Spomenutý emirát na Arabskom polostrove znamená pre EÚ čoraz dôležitejšieho partnera v oblasti letectva. „V roku 2019 to bol 15. najväčší trh mimo EÚ, pričom ročne medzi EÚ a Katarom cestovalo 6,3 milióna osôb,“ uviedla Európska komisia.

Eurokomisárka pre mobilitu a dopravu Adina Valeanová podotkla, že táto dohoda je prvá medzi EÚ a krajinami v oblasti Perzského zálivu a predstavuje globálny štandard dohôd o leteckej doprave zameraných na budúcnosť. Dohoda má priniesť nové príležitosti, väčší výber a vyššiu úroveň pre cestujúcich, letecký sektor a jeho pracovníkov. Podľa dohody budú môcť všetky letecké spoločnosti z EÚ prevádzkovať priame lety do Kataru z akéhokoľvek letiska v EÚ a naopak.

Viac..  Jarné prázdniny bez poistenia sa môžu predražiť aj o tisícky eur. Obzvlášť opatrní by mali byť lyžiari pri návšteve Talianska

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

ceny energii

Rada a Parlament EÚ sa dohodli na pravidlách úspory energií

Švédske predsedníctvo Rady Európskej únie (EÚ) a Európsky parlament sa dohodli na predbežnej dohode o …

Consent choices