Monika Beňová, europoslankyňa (Smer-SD/S&D). Photo: Facebook/MB

M. Beňová: Opatrenia na ochranu klímy musia zohľadňovať záujmy najzraniteľnejších

Európa je globálnym lídrom v oblasti zavádzania klimatických opatrení a súvisiacich reforiem. Tieto zmeny v súčasnosti nepochybne potrebujeme, no dôležité je zohľadňovať aj s nimi súvisiace náklady.

Implementácia politík zameraných na zabraňovanie klimatickej zmene musí byť spravodlivá. „Európa v tom nesmie zostávať sama. Dôležité je predovšetkým rýchle, aktívne a dlhodobé zapojenie sa najväčších svetových znečisťovateľov, ako sú USA, Čína, India či Rusko,“ pripomenula poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová.

Pri nastavovaní klimatických politík musíme byť pragmatickí. „Potrebujeme systémovú zmenu, ktorá bude myslieť na záujmy európskych priemyselných odvetví, no predovšetkým na ľudí v nich zamestnaných. Pracovné miesta musíme vytvárať a nedovoliť, aby vo výraznej miere zanikali,“ zdôraznila europoslankyňa.

Zavádzanie opatrení na ochranu klímy tak musí byť hospodársky a sociálne prínosné. „Musia prinášať rozvojové impulzy a zohľadňovať záujmy najzraniteľnejších skupín v rámci spoločnosti,“ uzavrela Monika Beňová. Plénum Európskeho parlamentu sa bude dnes venovať aj pripravovanému klimatickému summitu OSN o zmene klímy.

Viac..  NR SR prijala uznesenie k uzneseniu Európskeho parlamentu o rastúcom počte trestných činov z nenávisti voči LGBTIQ+ osobám

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Európania sú v dôsledku úsporných opatrení chudobnejší o 3000 eur ročne

Európania mohli prísť o takmer 3000 eur ročne pre úsporné opatrenia, ktoré vlády Európskej únie …

Consent choices