Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok. PHOTO: MZVaEZ SR

I. Korčok: Pandémia nás so susedmi zblížila, ale nesmieme poľaviť, zima bude testom pre všetkých

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok na pozvanie šéfa rakúskej diplomacie Michaela Linharta rokoval 22. októbra 2021 vo Viedni s ministrami zahraničných vecí Rakúska, Česka, Maďarska a Slovinska.

„Riešenia v boji proti COVID-19 môžeme nájsť iba v úzkej koordinácii na regionálnej a európskej úrovni. Potvrdzuje to aj ďalšie neformálne rokovanie piatich ministrov zahraničných vecí nášho regiónu. Aktuálne nastavenie hraničných režimov vnímam zatiaľ ako bezproblémové. Máme však čo doháňať v relatívne slabej zaočkovanosti populácie, v porovnaní s našimi susedmi,“ uviedol minister Korčok. Partnerov informoval o vývoji epidemickej situácie na Slovensku, prijímaných opatreniach vrátane hraničného režimu a stave zaočkovanosti. Ministri zahraničných vecí zároveň podčiarkli, že vyhliadky na hospodárske oživenie v EÚ sú podmienené schopnosťou zabrániť ďalšiemu lockdownu.

Zo zahraničnopolitických tém rezonovala politika Východného partnerstva a vývoj v regióne východného susedstva. „Moju cestu do Viedne som využil aj na nadviazanie môjho bilaterálneho osobného kontaktu s novým rakúskym ministrom Michaelom Linhartom, s ktorým sa mimochodom poznám osobne z môjho doterajšieho pôsobenia v diplomacii. Ministra Linharta som pri tejto príležitosti pozval na bilaterálnu návštevu Slovenska,“ uviedol minister Korčok.

Viac..  Únia Albánsku poskytla ďalších 90 miliónov eur na riešenie ekonomického vplyvu pandémie

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

chudoba

Slovensko patrí medzi štvoricu krajín Európy, kde ľudia najviac pociťujú dopady pandémie na financie

Slovensko patrí medzi štvoricu krajín Európy, kde ľudia subjektívne najviac pociťujú dopady pandémie na svoje …