stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: European Union 2021.

Ivan Štefanec: Sme bližšie k obmedzeniu legálnych daňových únikov

Európsky parlament dnes odobril štart každoročných správ o nadnárodných spoločnostich. Ich cieľom bude zistiť, či platia dane skutočne v tých členských štátoch v ktorých vykonávajú svoju činnosť, alebo vyhľadávajú tie, kde sú najvýhodnejšie daňové pravidlá. Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) ide o významné posilnenie transparentnosti a zdroj dát pre ďalšie rozhodovanie o daňových reformách.

“Platenie daní nadnárodnými spoločnosťami bol vždy problém. Každoročné správy nám urobia prehľad o ich činnosti a daňovom správaní sa. Pri zachovaní obchodného tajomstva budú firmy musieť odkryť svoje aktivity a spôsob a štruktúru zaplatených daní. Podľa týchto dát budú môcť ďalej pracovať novinári, odborníci na problematiku aj politici pri príprave férových pravidiel a predchádzaní legálnym daňovým únikom,” vyjadril sa europoslanec.

Viac..  I. Štefanec: S novou predsedníčkou EP nás spája dlhoročné priateľstvo. Pochádza z malej krajiny a rozumie Slovensku

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Benova

M. Beňová: Od veľkých korporácii budeme vyžadovať viac daňovej transparentnosti

Plénum Európskeho parlamentu sa na tohto týždňovom zasadnutí zaoberá novými pravidlami, ktoré majú zamedziť tomu, …