google
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Všeobecný súd EÚ potvrdil pokutu pre Google vo výške 2,4 miliardy eur

Súdny dvor Európskej únie () v stredu odmietol odvolanie technologického giganta Google voči pokute vo výške 2,4 miliardy eur od Európskej komisie (EK). Tá ju spoločnosti udelila v roku 2017 za nespravodlivé zvýhodňovanie vlastnej nákupnej služby pred konkurenciou. Všeobecný súd súdneho dvora rozhodol, že pokutu ponecháva v platnosti.

Vyšetrovanie EK zistilo, že Google nespravodlivo smeroval návštevníkov do svojej porovnávacej nákupnej služby Nákupy Google na úkor svojich konkurentov. Komisia žiadala, aby Google zmenil spôsob, akým poskytuje výsledky vyhľadávania v Európe. „Všeobecný súd rozhodol, že Google v skutočnosti uprednostňuje svoju vlastnú službu porovnávania cien pred konkurenčnými službami namiesto lepšieho výsledku pred iným výsledkom,“ uvádza sa v tlačovej správe súdu.

Google uviedol, že v roku 2017 robil zmeny, aby vyhovel rozhodnutiu EK. „Náš prístup úspešne funguje viac ako tri roky a generuje miliardy kliknutí pre viac ako 700 porovnávacích nákupných služieb,“ vyjadril sa technologický gigant vo vyhlásení. Pokuta bola súčasťou úsilia európskych regulátorov obmedziť vplyv online giganta na kontinente. Nasledovali po nej ďalšie dve protimonopolné pokuty v celkovej sume 8,25 miliardy eur, voči ktorým sa firma tiež odvoláva.

Viac..  Europoslanci odobrili návrh o digitalizácii súdnej spolupráce

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

google

Google sa zaviazal dodržiavať pravidlá EÚ

Spoločnosť Google sa zaviazala vykonať vo viacerých svojich produktoch a službách zmeny, aby zladila svoje …

Consent choices