nicholsonova
Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa /RE/, počas návštevy rómskej osady na východnom Slovensku. PHOTO: European Union 2021.

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Choďte sa spýtať tých matiek v rómskych osadách či ich baví rodiť toľko detí

Jedným z cieľov nedávnej delegácie Európskeho parlamentu na Slovensku bolo navštíviť miesta, na ktorých žijú sociálne slabší a zistiť ako pomáha čerpanie z fondov. “Cieľom bolo pozrieť sa ako sme sa posunuli v rómskych osadách. Za tie roky, čo čerpáme európske peniaze, ako sa nastavili sociálne podmienky v osadách, ako využívame peniaze,” upresnila europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Progres v rómskych osadách je malý

Podľa slov europoslankyne sa čerpanie z fondov v rómskych osadách veľmi neukazuje. “Navštívili sme Lunik IX. Ja sa priznám, že pôvodne som neplánovala tam ísť lebo tam chodí každý. Ja som Lunik IX. poznala z minulosti a mala som pocit, že tam nie je čo ukázať, ale naopak. Všetky mimovládne organizácie mi pred touto návštevou hovorili, že ak chcete vidieť ako sa to dá robiť, choďte na Lunik IX,” povedala Ďuriš Nicholsonová s predpoveďou, že práve toto sídlisko bude v budúcnosti pozitívnou ukážkou toho ako sa dajú využiť finančné prostriedky z fondov EÚ.

Viac..  Lucia Ďuriš Nicholsonová: Vedeli ste, že každý druhý Slovák verí konšpiráciám?

Na druhej strane doplnila, že sa to nedeje ako zázrak a je na tom veľa práce. “Pre politika je táto otázka toxická, lebo to nie je iba na obdobie 4 rokov,” vysvetlila europoslankyňa. Podľa jej slov boli kolegovia zaskočení tým, že ešte dnes v osadách si prikurujú pálením pneumatík a ohrozujú tak zdravie detí.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

miko

Neďaleko Svidníka, v obci Roztoky vybudovali park slnečnej sústavy pre deti i dospelých. Pomohol Brusel

Severovýchodná časť Slovenska je riedko osídlená. Vďaka tomu je v okolí menšie svetelné znečistenie oblohy, …