koronavírus testovanie. PHOTO: © European Union 2020

Úmrtnosť na covid-19 počas minulého týždňa stúpla iba v Európe, najviac v Nórsku a na Slovensku


Úmrtnosť na ochorenie COVID-19 v Európe počas ostatného týždňa stúpla o 5 percent. Ako v pravidelnej týždennej správe o pandémii uviedla Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), Európa je jediný región na svete, kde sa úmrtnosť na koronavírus počas ostatného týždňa zvýšila.

Úmrtnosť najvýraznejšie stúpla v Nórsku, kde je plne zaočkovaných 70,1 % populácie (o 67 percent) a na Slovensku, kde je zaočkovaných 42,6 % populácie (o 38 percent), pričom v ostatných regiónoch sveta mimo Európy buď zostala stabilná, alebo klesla. Minulý týždeň podľahlo ochoreniu celkovo 50-tisíc ľudí na celom svete.

WHO tiež poznamenala, že počet prípadov celosvetovo oproti minulému týždňu vzrástol o 6 percent. Spôsobil to predovšetkým nárast v Amerike, Európe a Ázii. Z dovedna 3,3 milióna potvrdených nových prípadov až 2,1 milióna pochádzalo z Európy. V európskom regióne, ktorý v rámci monitoringu WHO zahŕňa i štáty Strednej Ázie, stúpal počet prípadov ochorenia COVID-19 už siedmy týždeň po sebe. Najvýraznejší nárast infekcií bol v Rusku, Nemecku a Spojenom kráľovstve.

Viac..  V EÚ je pomerne vysoká dostupnosť drog, na Slovensku nie je situácia kritická

WHO uviedla, že od júla klesá počet infekcií v Afrike, na Blízkom východe a v juhovýchodnej Ázii.

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Európska únia odporúča druhé posilňovacie dávky pre ľudí od 60 do 79 rokov

Európska únia považuje za „kritické“, aby úrady v 27-člennom bloku zvážili podanie druhej posilňovacej dávky …