Cichanovska
Bieloruská opozičná kandidátka Svetlana Cichanovská. Zdroj: Reprofoto/noviny.sk

Ivan Štefanec: Situácia v Bielorusku si vyžaduje tvrdé personálne sankcie

Na margo situácie v Bielorusku a v súvislosti so stredňajším prejavom Sviatlany Cichanovskej v Európskom parlamente je na mieste prijať tvrdé personálne sankcie voči Alexandrovi Lukašenkovi a ďalším predstaviteľom bieloruského režimu. Myslí si to europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec ( KDH).

“Bieloruský režim, v úzkom spojenectve s Vladimírom Putinom, cielene destabilizuje situáciu na hraniciach Európskej únie. Okrem toho brutálnym spôsobom prenasleduje svojich vlastných občanov a predstaviteľov opozičných hnutí. Dnes sme mali možnosť v Európskom parlamente počuť osobné svedectvo Sviatlany Cichanovskej, ktorá musela odísť do exilu v obavách o svoj život a životy jej rodinných príslušníkov. Je na mieste, aby Európska únia prijala čo najprísnejšie sankcie a nedala sa týmto diktátorom vydierať,” vyjadril sa europoslanec.

Viac..  Martin Hojsík: Už ma unavuje minister financií, ktorý prichádza každý týždeň s novou revolúciou

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Sviatlana Cichanovská v europarlamente: Európa musí aktívnejšie čeliť autokracii

Vedúca predstaviteľka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská v stredu počas svojho prejavu na pôde Európskeho parlamentu …