bilcik
Vladimír Bilčík, europoslanec /SPOLU, EPP/. PHOTO: European Union 2021.

Vladimír Bilčík: Nová česká vláda zložená z pravicových a stredových strán je dobrou správou pre Slovensko


Český prezident Miloš Zeman menuje predsedu ODS Petra Fialu za premiéra v nedeľu na zámku v Lánoch. V piatok to oznámil prezidentov hovorca Jiří Ovčáček, na ktorého sa odvoláva spravodajský portál TN.cz. Zeman mal vo štvrtok pozitívny test na koronavírus, pre ktorý ho previezli do Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Prahe. Tú by mal opustiť v sobotu.

Ovčáček informoval, že menovanie sa uskutoční 28. novembra o 11:00. Sprevádzať ho budú platné hygienicko-epidemické opatrenia. Fiala na tlačovej konferencii uviedol, že podrobnosti menovania ešte upresnia. „Predpokladám, že pri nedeľňajšom menovaní bude príležitosť aj na rokovanie s pánom prezidentom Zemanom. Diskusia s kandidátmi je vec, o ktorej s ním chcem hovoriť. Musí byť stanovený, čo najskorší dátum, keď budú rozhovory ukončené,“ povedal.

To, že český prezident Zeman nezdržoval proces zostavovania novej vlády je podľa Vladimíra Bilčíka (Spolu/RE) dobrou správou pre Českú republiku. Tá totiž v čase pandémie potrebuje stabilnú vládu. „Nová vláda zložená z pravicových a stredových demokratických strán bude dobrou správou aj pre nás na Slovensku, pretože potrebujeme českú vládu, ktorá bude podporovať európsku a praktickú regionálnu spoluprácu vo Vyšehradskej štvorke,“ skonštatoval.

Viac..  Europoslanec Bilčík pricestoval na pracovnú návštevu do Belehradu v napätej situácii

Zemana testovali vo štvrtok v Lánoch, kam sa v ten deň po viac ako mesiaci vrátil z ÚVN, kde skončil pre zhoršenie jeho chronického ochorenia. Hovorkyňa ÚVN v Prahe Jitka Zinke vysvetlila, že hlava štátu nemá príznaky ochorenia COVID-19 a podali mu monoklonálne protilátky. Zeman, ktorý je trikrát očkovaný proti koronavírusu, bol v kontakte s nakazenou zamestnankyňou prezidentskej kancelárie

(redakcia/SITA).

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

bilcik

Europoslanec Vladimír Bilčík odletel do Belehradu, aby podporil svojou účasťou EuroPride

Europoslanec Vladimír Bilčík (EPP/Spolu) odletel do Belehradu, aby svojou účasťou podporil bezpečné konanie celoeurópskeho podujatia …