Bankomat, karta. PHOTO: © European Union 2019

Europol a Mastercard Europe podpísali zmluvu o partnerstve

Spoločnosť Mastercard Europe a Agentúra Európskej únie pre spoluprácu v oblasti presadzovania práva Europol podpísali zmluvu o partnerstve. Na základe nej budú vzájomne koordinovať svoje ciele v boji proti počítačovej kriminalite v európskych krajinách. Obe organizácie budú zdieľať informácie a vyhľadávať oblasti, v ktorých môže vzájomná spolupráca prispieť k posilneniu odolnosti voči kyberkriminalite. Informovala o tom spoločnosť Mastercard.

Agentúra Europol členským krajinám EÚ poskytuje podporu v boji s terorizmom, kyberkriminalitou a ďalšími závažnými formami zločinu, vrátane zločinu organizovaného. Cieľom tejto podpory je zabezpečiť všetkým občanom EÚ čo najvyššiu mieru bezpečia. Na základe novo uzatvorenej zmluvy budú Mastercard Europe a Europol spolupracovať pri posilňovaní odolnosti európskych krajín voči kyberzločinu v období, kedy sa množstvo kybernetických hrozieb zvyšuje.

Ako uviedol európsky prezident spoločnosti Mastercard Mark Barnett, vlani sa výrazne zvýšila počítačová kriminalita. „V roku 2020 presiahol počet dokonaných útokov na dáta množstvo takýchto útokov za predchádzajúcich pätnásť rokov dokopy,“ hovorí Mark Barnett. V rámci vzájomnej spolupráce budú mať obe organizácie možnosť skúmať a spoločne analyzovať nové hrozby, koordinovať špecificky zamerané pracovné skupiny a poskytovať predpovede ohľadom možných budúcich hrozieb.

Viac..  Europolu nariadili vymazať údaje, ktoré nesúvisia s trestnými činmi

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Zatkli približne 30 ľudí, ktorí pašovali migrantov do Európskej únie

Polícia v Albánsku, Grécku a Taliansku zatkla približne tri desiatky ľudí obvinených z pašovania stoviek …