sanitka, zachranari
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Koronavírus: EÚ podporuje členské štáty pri preprave pacientov a lekárskych tímov


Európska komisia naďalej poskytuje členským štátom finančnú podporu prostredníctvom balíka oparení v oblasti mobility v rámci nástroja núdzovej podpory.

Nedávna podpora predstavuje viac ako 2,9 milióna EUR a pomohla pri preprave pacientov s ochorením COVID-19 a lekárskych tímov členských štátov. Ide o doplnok k 170 miliónom EUR, ktoré sú už od minulého roka k dispozícii na prepravu základných zdravotníckych potrieb a vybavenia súvisiaceho s očkovaním. Nedávno financované operácie zahŕňajú prepravu lekárskych tímov z Dánska, Izraela, Poľska a Nemecka do Rumunska a prepravu pacientov z Rumunska do Nemecka, Poľska, Rakúska, Česka, Dánska a Talianska.

Finančné prostriedky získali aj operácie na podporu Slovenska s cieľom pomôcť krajine v boji proti pandémií koronavírusu. Členské štáty mali počas novembra možnosť podávať žiadosti o podporu. Na základe žiadostí sa uskutočnia ďalšie podporované operácie v decembri 2021.

Viac..  Európska lieková agentúra schválila vylepšenú vakcínu od konzorcia Pfizer-BioNTech

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Európska komisia navrhuje opatrenia na zabránenie nárastu prípadov počas jesene a zimy

Európska komisia (EK) navrhla konkrétne opatrenia na zabránenie nárastu prípadov ochorenia COVID-19 počas nadchádzajúcej jesene …