miko
Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Dolné Saliby majú zberný dvor a kompostáreň vďaka Bruselu. Pomohli eurofondy


Obec Dolné Saliby doho nemala svoj vlastný manažment komunálneho odpadu. Vybudovanie zberného dvora bolo preto dôležitým projektom, na ktorý prispela Európska únia. Zberný dvor umožňuje manažment triedených odpadov, ale je tu vybudovaná za európske peniaze aj kompostáreň, ktorá umožňuje využitie organického odpadu. Vzhľadom na to, že tu predtým nebolo nič, iba pole, znamenalo to úplne od nova celý zberný dvor vystavať. Približne 1300 metrov štvorcových zabezpečenej a vybetónovanej plochy, nákup kontajnerov, nákup prístrojov, oplotenie celého areálu a samozrejme aj jeho osvetlenie.

Zberný dvor bude mať zároveň zvýšenú kapacitu pre triedenie komunálneho odpadu. Jaho kapacita sa zvýši na úroveň 239 ton/rok. Rovnako sa zvýši aj množstvo vytriedeného komunálneho odpadu na 239 ton za rok.  Na kombinovaný projekt zberného dvora a vybudovania kompostárne prispela Európska únia čiastkou približne 140 tisíc eur. Gestrom programu je Slovenská agentúra životného prostredia.

Viac..  Europoslanec Hojsík vyzýva premiéra Hegera, aby sa zasadil za zníženie cien elektriny

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

ceny energii

Europoslanci za KDH: Slovensko musí rokovať s EÚ o presune eurofondov na boj s cenami energií

Slovenská vláda musí podľa Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) okamžite začať rokovania s Európskou komisiou o možnosti …