ukrajina-eu
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Slovensko pomôže Ukrajine s implementačnou dohodou s EÚ


Slovensko chce podporovať reformy Ukrajiny a spolupracovať tiež pri implementácii asociačnej dohody Ukrajiny s Európskou úniou (EÚ). Chce tiež zefektívniť činnosť dvojstranných medzivládnych a spoločných komisií a tiež rozvíjať cezhraničnú spoluprácu na regionálnej úrovni. Vyplýva to z Návrhu na ďalší rozvoj vzťahov a spolupráce Slovenskej republiky s Ukrajinou, ktorý vláda SR odobrila na svojom dnešnom stretnutí.

Materiál schválený vládou odráža zahranično-politický záujem Slovenskej republiky o posilnenie priestoru stability a bezpečnosti na východ hraníc Slovenska a podporuje procesy spoločenských, ekonomických a sociálnych reforiem na Ukrajine, ktoré by mali prispieť k ďalšiemu rozvoju vzájomnej spolupráce a k podpore dobrých susedských vzťahov s priamym dopadom na obyvateľov oboch krajín. Podpora sa týka troch oblastí, konkrétne podpory reforiem a spolupráce pri implementácii asociačnej dohody Ukrajiny s EÚ, zefektívnenia činnosti medzivládnych komisií a rozvoja cezhraničnej spolupráce na regionálnej úrovni.

Viac..  Hazard s chudobou celých generácií je neprijateľný, apeluje Miriam Lexmann

SR poskytne pomoc pri implementácii asociačnej dohody EÚ a Ukrajiny v oblastiach posudzovania zhody a uznávania priemyselných výrobkov na trhu, elektronickej komunikácie, energetike, Zeleného dohovoru, klimatickej politiky a ochrany životného prostredia, finančnej spolupráce a boja s podvodmi, poľnohospodárstva, sociálnych politík a pracovných vzťahov a integrovaného riadenia hraníc.

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

migranti

Európska komisia rozdelila 171 miliónov eur projektom pre riadenie migrácie

Európska komisia (EK) rozdelila 171 miliónov eur projektom na podporu systémov prijímania, azylu a návratov …