Martin Klus, štátny tajomník MZVaEZ SR. PHOTO: MZV SR

M. KLUS: Sassoli nepoľavil v obrane demokratických hodnôt ani v ťažkých časoch


“Ani v ťažkých časoch, ktorými si Európa posledné roky prechádzala, nepoľavil zosnulý predseda Európskeho parlamentu (EP) David Sassoli v obrane demokratických hodnôt, na ktorých stojí európske spoločenstvo,” štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) to povedal počas spomienkovej ceremónie za zosnulého predsedu EP, ktorá sa konala v pondelok 17. januára v Štrasburgu. Klus na udalosť cestoval z poverenia predsedu vlády a predsedu parlamentu. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Klus skonštatoval, že si predsedu EP Sassoliho veľmi vážil. Dodal, že na čele europarlamentu stál v mimoriadne náročnom období. „V tejto pozícii však jasne preukázal svoje schopnosti skúseného politika, diplomata, ale najmä človeka plne oddaného myšlienke európskej integrácie. Snažil sa európsky projekt neúnavne posúvať ďalej: Európa, ktorá inovuje, Európa, ktorá chráni a Európa, ktorá žiari svojím demokratickým príkladom. To boli jeho slová, na ktoré, verím, nikdy nezabudneme,“ zdôraznil.

Viac..  Dubček bol druhým laureátom Sacharovovej ceny, minister Káčer pripomína jeho odkaz

Na spomienke, ktorá sa konala v úvode plenárneho zasadnutia, sa okrem poslankýň a poslancov Európskeho parlamentu a najbližšej rodiny zosnulého Davida Sassoliho zúčastnili aj viacerí bývalí či súčasní európski lídri, šéfovia národných parlamentov, predsedovia vlád, ako aj ďalší politici a diplomati z členských štátov Európskej únie.

David Sassoli zomrel v utorok, 11. januára 2022 vo veku 65 rokov. Poslancom EP bol od roku 2009 a do funkcie predsedu ho zvolili v júli 2019.

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

klus

Štátny tajomník MZVEZ SR Martin Klus bude v Banskej Bystrici rokovať s partnermi zo Slavkovského formátu

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) Martin Klus bude …