Ilustračné PHOTO © European Union 2016.

Zatkli približne 30 ľudí, ktorí pašovali migrantov do Európskej únie

Polícia v Albánsku, Grécku a Taliansku zatkla približne tri desiatky ľudí obvinených z pašovania stoviek utečencov a migrantov do Európskej únie z Turecka. Zadržaní ich prevážali na prenajatých jachtách a iných rekreačných plavidlách, pričom za túto nelegálnu činnosť zinkasovali niekoľko stoviek miliónov eur.

Z vytvorenia pašeráckej skupiny obvinili dvoch irackých bratov. Gang pod ich vedením sa väčšinou zameriaval na utečencov z Iraku a Sýrie. Oboch súrodencov zatkli v stredu ráno pred úsvitom neďaleko Benátok. Pri zatýkaní nekládli žiaden odpor. Ako uviedol Europol, dovedna zatkli 11 ľudí v Taliansku, ďalších 18 v Albánsku a jedného v Grécku.

Predpokladá sa, že títo Iračania mali spolupracovníkov v rôznych krajinách. V gangu mohlo pôsobiť až 80 ľudí, ktorí zorganizovali najmenej 30 pašeráckych operácií. Počas nich mohli prepraviť plavidlami z Turecka do talianskej Apúlie a potom ďalších európskych krajín najmenej 1100 osôb. Platby sa uskutočňovali prostredníctvom neformálneho prevodu peňazí známeho ako „hawala“, široko používaného v moslimských krajinách, v ktorej ako prevodcovia peňazí pôsobia jednotlivci a nie banky.

Viac..  Otvorenie rubľového účtu v Gazprombank môže byť porušenie sankcií EÚ, tvrdí predstaviteľ únie

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Počet nelegálnych príchodov migrantov do EÚ sa značne zvýšil

Počet migrantov snažiacich sa dostať do Európskej únie (EÚ) bez povolenia počas prvých troch mesiacov …