Europol
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Rada EÚ a Európsky parlament sa dohodli na novom mandáte Europolu


Rada Európskej únie a Európsky parlament sa predbežne dohodli na návrhu nariadenia týkajúceho sa nového mandátu Agentúry Európskej únie pre spoluprácu v oblasti presadzovania práva Europol. Informuje o tom oficiálna stránka Rady EÚ.

Europol poskytuje členským krajinám EÚ podporu v boji s terorizmom, kyberkriminalitou a ďalšími závažnými formami zločinu, vrátane organizovaného zločinu. Cieľom tejto podpory je zabezpečiť všetkým občanom EÚ čo najvyššiu mieru bezpečia. Na základe návrhu Európskej komisie sa Rada EÚ a Európsky parlament dohodli na posilnení schopnosti Europolu lepšie podporovať členské štáty v ich boji proti novým hrozbám a modus operandi, teda spôsobom páchania trestných činov.

Návrh nariadenia rozširuje rozsah spolupráce Europolu s tretími krajinami. Agentúra by tiež mala úzko spolupracovať s Európskou prokuratúrou (EPPO). Na jej žiadosť tak bude podporovať vyšetrovanie EPPO.

Viac..  Spoločné vyhlásenie: 1 miliarda na účely zlepšenia globálnej potravinovej bezpečnosti a pre ukrajinskú ekonomiku

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

V spolupráci s Europolom počas štyroch dní zabránili nelegálnemu vstupu takmer 400 migrantov

Polícia v Severnom Macedónsku v nedeľu oznámila, že za štyri dni zabránili nelegálnemu vstupu do …