Leyen
Predsedníčka Európskej komisie von der Leyen. PHOTO: © European Union.

Európa je svetové centrum pre výskum polovodičov, vraví Von der Leyenová


Európska únia dlhodobo netají ambície byť sebestačnou z hľadiska produkcie polovodičov. Ich nedostatok počas pandémie koronavírusu zasiahol i „európsku dvadsaťsedmičku“ a tá sa preto v budúcnosti nechce v tomto smere spoliehať na dodávateľov z Ázie a Spojených štátov.

Ako na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter podotkla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, z Európy sa stalo „svetové centrum pre výskum polovodičov“. „A sme silní v špecifických sektoroch, ako sú čipy pre autá a priemysel 4.0,“ dodala 63-ročná nemecká politička.

Von der Leyenová zároveň uviedla, že EÚ sa chce stať silným hráčom v celom reťazci, a preto na budúci týždeň predstaví ďalšie novinky z tejto oblasti. Polovodiče sú malé mikročipy, ktoré fungujú ako riadiace jednotky pre mnohé zariadenia od smartfónov až po autá. Ich akútny nedostatok tvrdo zasiahol mnohé odvetvia, medzi najpostihnutejšími sú predovšetkým automobilky.

Viac..  Kybernetická bezpečnosť: Europarlament prijal opatrenia na posilnenie odolnosti EÚ

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

jurzyca

Eugen Jurzyca o dotovaní výroby čipov: Komisia predpovedá ich nedostatok, pritom už dnes začína byť na trhu ich prebytok

Čipy sú strategickými aktívami kľúčových priemyselných hodnotových reťazcov. Digitálna transformácia podnecuje vznik nových trhov pre …