Ilustračné PHOTO Zdroj: screenshot © European Union, European Council

EÚ podporila globálny akčný plán proti COVID-19


Európska únia (EÚ) podporila globálny akčný plán proti ochoreniu COVID-19. Jeho cieľom je pomoc pri koordinácii krokov a mobilizácii zdrojov v šiestich prioritných oblastiach v úsilí ukončiť pandémiu koronavírusu do konca roku 2022.

Prioritami sú očkovanie, posilnenie odolnosti dodávateľských reťazcov, riešenie informačných medzier, podpora pracovníkov v sektore zdravotnej starostlivosti, zabezpečenie dostupnosti liečby a testovania, kde sú najviac potrebné, a posilnenie architektúry globálnej zdravotnej bezpečnosti. Plán predstavili počas medzinárodného stretnutia, ktoré zvolal americký minister zahraničia Antony Blinken a na ktorom EÚ zastupovala eurokomisárka pre medzinárodné partnerstvá Jutta Urpilainen, informovala na svojej webstránke Európska komisia.

EÚ a jej členské štáty, vystupujúce ako Team Europe, sú odhodlané spoločne viesť spomenutý globálny akčný plán v súlade s ich pretrvávajúcou reakciou na pandémiu, uvádza sa v tlačovej správe. Únia zostane aktívna vo všetkých šiestich prioritných oblastiach a ponúkla sa, že spoločne s partnermi povedie koordináciu činností na boj proti váhavosti o vakcinácii i zameraných na samotné očkovanie, tiež na boj proti dezinformáciám, posilnenie odolnosti dodávateľských reťazcov a posilnenie architektúry globálnej zdravotnej bezpečnosti.

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

EYE, mladi ludia

EÚ prijala prvý akčný plán pre mládež s cieľom posilniť spoluprácu medzi mladými ľuďmi na celom svete

Komisia a vysoký predstaviteľ prijali akčný plán pre mládež v rámci vonkajšej činnosti Európskej únie …