Ivan Štefanec, europoslanec (KDH). PHOTO: archív I. Štefanca

Ivan Štefanec: Zachránili sme množstvo športových podujatí


V Európskom parlamente bol prijatý pozmeňujúci návrh, ktorý predložil vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH). Zmenou sa mu podarilo upraviť pôvodný návrh, ktorý ohrozoval financovanie športu zákazom sponzoringu pre pivovary. Európski pivovarníci dávajú ročne viac ako 900 miliónov eur na 8000 športových podujatí. Podľa europoslanca, ktorý je zároveň v europarlamente aj prezidentom Beer clubu, boli ohrozené nie len veľké podujatia ako Liga majstrov, ale aj podujatia na dedinách, či v malých mestách, ktoré by bez týchto zdrojov zanikli.

“Podporujem zákaz propagácie alkoholu na podujatiach pre deti, nie však na podujatiach pre dospelých, ktoré dotujú šport. Zároveň sme pomohli ťažko skúšanému gastrosektoru, malým pivovarom a našim vinárom. Ďakujem kolegom v europarlamente za podporu môjho návrhu,” vyjadril sa europoslanec.

Viac..  V. Bilčík vedie misiu v Čiernej Hore, ktorá čelí ústavnej a politickej kríze

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

beh sport

Eurobarometer o športe a fyzickej aktivite: 45 % Európanov vôbec necvičí

Európska komisia uverejnila výsledky prieskumu piateho Eurobarometra venovaného športu a fyzickej aktivite. Z prieskumu vyplýva, že …