cestovanie, vlak
Ilustračné PHOTO: © European Union.

EÚ od marca zjednoduší podmienky pre príchod turistov z tretích krajín

Členské krajiny Európskej únie (EÚ) sa v utorok dohodli, že by mali uľahčiť cestovanie turistov na územie 27-členného bloku pre ľudí, ktorí sú zaočkovaní proti koronavírusu alebo sa zotavili z ochorenia COVID-19. Rada Európskej únie odporúča, aby členské krajiny EÚ na budúci mesiac zrušili požiadavky na testovanie a karanténu u ľudí, ktorí dostali vakcíny schválené v únii alebo odsúhlasené Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

Na územie EÚ budú môcť na 180 dní v roku vstupovať ľudia, u ktorých od podania druhej dávky vakcíny uplynulo 14 dní ale nie viac ako 270 dní, a tiež ľudia, ktorí dostali posilňujúcu dávku očkovacej látky. Európska komisia privítala nezáväzné pravidlo, podľa ktorého sa testy nebudú vyžadovať u detí mladších ako šesť rokov v sprievode dospelého. „Táto aktualizácia pravidiel opäť uľahčí cestovanie z krajín mimo Európskej únie na územie EÚ a berie do úvahy vývoj pandémie, zvýšenú mieru zaočkovanosti vo svete a podávanie posilňujúcich dávok,“ uviedla Európska komisia.

Viac..  Digitálny COVID preukaz EÚ: Parlament podporil predĺženie platnosti o jeden rok

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

pole

I. Brocková: EÚ musí vyvinúť maximálne úsilie na zabezpečenie dovozu obilnín pre tretie krajiny

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková sa v piatok, 20. mája 2022, …