sudnictvo
Ilustračné PHOTO: © European Union.

ESĽP nariadil Rusku, aby sa zdržalo vojenských útokov proti civilistom či zdravotníckym zariadeniam

Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) v utorok rozhodol v prospech naliehavých predbežných opatrení v súvislosti s ruskou inváziou na Ukrajinu. Ruskej vláde nariadil, aby sa „zdržala vojenských útokov proti civilistom a civilným objektom, ako sú obytné priestory, záchranným vozidlám a ďalším osobitne chráneným civilným objektom, ako školy a nemocnice, a okamžite zabezpečila bezpečnosť zdravotníckych zariadení, pracovníkov a záchranných vozidiel na území pod útokom“. Súd o tom informoval v tlačovej správe.

ESĽP dostal žiadosť o schválenie naliehavých predbežných opatrení v pondelok 28. februára od ukrajinskej vlády. Tá ju podala v súvislosti „s masívnym porušovaním ľudských práv páchaným ruskými vojakmi v rámci vojenskej agresie proti suverénnemu územiu Ukrajiny“. Predbežné opatrenia sú neodkladné opatrenia a uplatňujú sa len vtedy, ak existuje bezprostredné riziko nenapraviteľnej ujmy.

Viac..  Predstaviteľov EÚ pri rokovaniach s Iránom zadržali na letisku vo Frankfurte

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

M. Beňová: Energetická bezpečnosť si bude vyžadovať posilnenie solidarity a spolupráce

Kredibilita Ruska ako stabilného dodávateľa energií a dôvera vo vzájomne výhodnú spoluprácu je v dôsledku jeho neustáleho …