Caputova
Prezidentka Zuzana Čaputová. PHOTO: © European Union.

Prezidentka Čaputová: EÚ pomôže Slovensku so zvládaním pomoci pre Ukrajinu


Európska únia (EÚ) stojí pri Slovensku a pomôže mu so zvládaním pomoci pre Ukrajinky a Ukrajincov, ktorí z krajiny utekajú pred vojnou. To je podľa prezidentky Zuzany Čaputovej hlavné posolstvo, s ktorým do Bratislavy pricestovala predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová. Hlava štátu o stretnutí s ňou informovala vo svojom profile na sociálnej sieti.

Prezidentka zdôraznila, že EÚ už spravila mnohé kroky na zastavenie ruskej agresie na Ukrajine. Najmä prostredníctvom sankcií, ktoré znižujú schopnosť Ruska viesť vojnu. „V istej miere sa dotknú aj nás, pretože budú mať ekonomické dopady aj v medzinárodnom priestore, ale je to naša cena za slobodu a za bezpečnejšiu Európu. Ako Európska únia však už urobíme aj ďalšie kroky, vrátane znižovania našej závislosti na energetických surovinách z Ruska,“ vyhlásila Čaputová.

Viac..  COP27: Nesmie prísť globálne oživenie fosílnych palív, varoval nemecký kancelár

Hlava štátu zdôraznila, že predsedníčka Európskej komisie si cení vlnu solidarity slovenských občanov. „Dnes sa môžeme spoľahnúť, že naša solidarita sa môže oprieť aj o podporu a pomoc Európskej únie,“ uzavrela.

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

I. Brocková: Musíme sa zamerať na urgentné potreby Ukrajiny, pozornosť sa venuje aj Afrike

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková sa v pondelok, 28. novembra …