bilcik
Vladimír Bilčík, europoslanec /SPOLU, EPP/. PHOTO: redakcia/red.

Vladimír Bilčík: Verejnoprávne médiá na Slovensku nesmú šíriť dezinformácie


BRATISLAVA – Slovenské verejnoprávne médiá nesmú šíriť dezinformácie a dávať im priestor ako súčasť verejnej debaty. Počas brífingu pre novinárov to povedal poslanec Európskeho parlamentu (EP) Vladimír Bilčík (Spolu/EPP). Europoslanec zdôraznil, že je potrebné zvýšiť u verejnosti nielen mediálnu, ale tiež informačnú gramotnosť.

Europoslanec zdôraznil, že novinári potrebujú pracovať v slobodnom prostredí a mali by byť nezávislí od akýchkoľvek vonkajších vplyvov. „Serióznu žurnalistiku potrebujeme naozaj všade. Slovensko by tiež malo dobudovať Centrum proti hybridným hrozbám, ktoré sa pripravuje v gescii rezortu vnútra vrátane jeho dlhodobej udržateľnosti a odolnosti voči politickým tlakom,“ vyhlásil Bilčík. Podľa jeho slov bude v súvislosti so situáciou na Ukrajine v najbližších týždňoch a mesiacoch potrebná aj spolupráca podobných centier v rámci Európskej únie (EÚ).

Viac..  Grécko, Taliansko, Malta a Cyprus varujú, že nemôžu prijímať množstvo prichádzajúcich migrantov

Bilčík pripomenul, že dezinformačné weby nemajú mať v spoločnosti žiadne miesto a teší ho, že sa pristúpilo už aj k reálnym krokom, ktoré s nimi môžu bojovať. „Dezinformačné weby sú bezpečnostnou hrozbou, a takým spôsobom sa k nim potrebujeme postaviť,“ zdôraznil. Pripomenul, že boju s dezinformáciami by sa mali viac venovať aj veľké globálne platformy.

(SITA).

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

bilcik

Vladimír Bilčík: Ukrajina potrebuje 3-4 miliardy eur mesačne, aby mohla fungovať ako štát. VIDEO

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Parlament …