bilcik
Vladimír Bilčík, europoslanec /SPOLU, EPP/. PHOTO: redakcia/red.

Vladimír Bilčík: Predaj európskych pasov Putinovým oligarchom je bezpečnostné riziko


BRATISLAVA – Európsky parlament (EP) dnes schvaľuje legislatívu, ktorá má zabrániť oligarchom z prostredia ruského prezidenta Vladimira Putina získať občianstvo v krajinách Európskej únie (EÚ). Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informuje europoslanec Vladimír Bilčík (Spolu/EPP).

„Takzvaný predaj európskych pasov v niektorých členských krajinách, ako sú Malta či Cyprus, alebo Portugalsko pre nás v EÚ už roky predstavuje vážne bezpečnostné riziko,“ tvrdí europoslanec. Dodáva, že približne polovica ľudí, ktorí si takto zaobstarali trvalý pobyt v EÚ počas uplynulých rokoch, pochádza práve z Ruska. Ako príklad uvádza oligarchu Romana Abramoviča, ktorý je držiteľom portugalského pasu.

Bilčík je presvedčený, že predaj pasov ľuďom, korí v EÚ perú špinavé peniaze, sa mal zastaviť už dávno. Občianstvo EÚ podľa neho nesmie byť na predaj. „Voči Putinovej agresii na Ukrajine sa musíme brániť a bohatí prisluhovači kremeľského agresora musia vedieť, že oni ani ich špinavé peniaze v Európe nie sú vítaní,“ uzavrel.

Viac..  Únia chce v budúcom roku Ukrajine mesačne pomáhať sumou 1,5 miliardy eur

(redakcia/SITA).

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

nicholsonova

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Prečo je dôležité, aby bolo Rusko na zozname štátov podporujúce terorizmus. VIDEO

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Európsky …