domace nasilie
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Európska komisia navrhla celoúnijné pravidlá pre boj proti násiliu páchanému na ženách


Európska komisia navrhla celoúnijné pravidlá pre boj proti násiliu páchanému na ženách a domácemu násiliu. Informovala o tom v tlačovej správe.

Navrhovaná smernica vytvorí priestor pre trestnoprávne postihovanie za znásilnenie, ktoré sa stalo pre chýbajúci súhlas, mrzačenie ženských pohlavných orgánov a násilie na internete zahŕňajúce zdieľanie intímnych snímok bez súhlasu, kybernetické prenasledovanie, kybernetické obťažovanie a podnecovanie k násiliu alebo nenávisti na internete.

Smernica bude viesť členské štáty k zriadeniu jednotného kontaktného miesta, na ktorom by sa sústredili všetky služby na zaistenie podpory a ochrany. Obete by podľa návrhu mali mať možnosť uplatniť si v trestnom konaní nárok na náhradu ujmy a mali byť mať náležitú a špecifickú ochranu a podporu, napríklad prostredníctvom bezplatných liniek pomoci a krízových centier pre obete znásilnenia. Návrh sa tiež venuje lepšej koordinácii a spolupráci medzi členskými štátmi v tejto problematike.

Viac..  EÚ skúma dohodu Microsoftu o kúpe Activision Blizzard

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

domace nasilie

R. Káčer: Násilie páchané na ženách a dievčatách je zločin, ktorý musí zmiznúť

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer pri príležitosti Medzinárodného dňa za …