Mateusz MORAWIECKI, poľský premiér. PHOTO: © European Union

POĽSKO: Premiér vyzval na úplne zastavenie obchodu Európskej únie s Ruskom

Podľa jeho slov zrušenie obchodu 27-členného bloku s Ruskom by bolo dodatočným tlakom na Moskvu, aby si premyslela, či možno nie je lepšie zastaviť vojnu na Ukrajine.

VARŠAVA – Poľský premiér Mateusz Morawiecki v sobotu zopakoval svoju výzvu Európskej komisii, aby zablokovala všetok obchod s Ruskom a donútila Moskvu ukončiť vojnu na Ukrajine. Morawiecki sa takto vyjadril počas návštevy firmy Telesystem-Mesko v obci Lubiczow vyrábajúcej navádzacie časti pre protilietadlové systémy. Poľsko tieto dielce poskytuje Ukrajine.

„Blokáda námorných prístavov, zákaz vstupu ruských lodí pod ruskou vlajkou s ruským nákladom do prístavov ale tiež zákaz obchodu po zemi,” by sa mali pridať k sankciám voči Rusku, povedal Morawiecki. Podľa jeho slov úplné zrušenie obchodu 27-člennej Európskej únie s Ruskom by bolo dodatočným tlakom na Moskvu, aby si premyslela, či „možno nie je lepšie zastaviť túto krutú vojnu”. Poľský premiér dodal, že o to požiada najbližšie zasadanie Európskej komisie.

Viac..  Michal Wiezik: Investovanie do plynovej infraštruktúry v tejto dobe nie je konzistentný krok. VIDEO

(SITA/AP).

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

hojsik

Martin Hojsík: O ženy a utekajúce deti sa musíme starať už na hraniciach, aby sa ich nezmocnili obchodníci s bielym mäsom

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …