vakcina
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Novavax požiadal EMA o schválenie jeho vakcíny pre tínedžerov


Americká farmaceutická spoločnosť Novavax požiadala Európsku liekovú agentúru (EMA) o povolenie použitia jej vakcíny proti koronavírusu u detí vo veku 12 až 17 rokov. Firma vo štvrtok vo vyhlásení uviedla, že jej žiadosť sa zakladá na dátach z výskumu s účasťou viac ako 2 200 mladých ľudí v danej vekovej kategórii v USA, ktorý sa uskutočnil v čase, keď bol v krajine dominantný variant koronavírusu delta. Výskum zistil zhruba 80-percentnú účinnosť očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19.

Dvojdávkovú vakcínu od Novavaxu, ktorá je na báze proteínu, schválila EMA pre dospelých v decembri. Agentúra už odobrila očkovanie detí od 6 rokov vakcínou od spoločnosti Moderna a detí od 5 rokov očkovacou látkou konzorcia Pfizer-BioNTech.

Podľa Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) v Európskej únii nie je plne zaočkovaná viac ako polovica adolescentov.

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

EMA začala priebežné hodnotenie posilňujúcej vakcíny od španielskej firmy Hipra

Európska lieková agentúra (EMA) začala priebežné hodnotenie experimentálnej posilňujúcej vakcíny proti koronavírusu od španielskej spoločnosti …