Stand Up For Ukraine: svetová darcovská konferencia pre utečencov

Vzhľadom na zásadnú úlohu Poľska pri podpore utečencov, ktorých vyhnala invázia na Ukrajine, sa darcovská konferencia Stand Up For Ukraine bude konať 9. apríla vo Varšave. Konferenciu zvoláva predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a kanadský premiér Justin Trudeau. Prezident Poľska Andrzej Duda sa jej zúčastní spolu s predsedníčkou Komisie von der Leyenovou; predseda vlády Trudeau sa zúčastní na diaľku.

Poľsko prijalo už viac ako 2,5 milióna utečencov a pôsobí ako dôležité humanitárne centrum, odkiaľ sa na Ukrajinu dostáva podpora z celej Európy.

Táto konferencia darcov zavŕši širšiu kampaň v sociálnych médiách, ktorú spustila Európska komisia a kanadská vláda v partnerstve s medzinárodnou organizáciou Global Citizen, ktorá sa venuje presadzovaniu práv. Cieľom kampane je získať finančné prostriedky a iné druhy podpory, ktoré pomôžu zabezpečiť potreby osôb vnútorne vysídlených na Ukrajine a utečencov.

Viac..  Komisia podporí štáty prijímajúce utečencov z Ukrajiny pomocou Nástroja technickej podpory

Ku kampani sa už pridali umelci z celého sveta, napríklad Bono, Madonna, Elton John, Miley Cyrus, Adam Lambert, Céline Dion alebo Alanis Morissette, a pripojiť sa plánujú aj mnohí ďalší.

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Europoslanci žiadajú osobitný medzinárodný tribunál na prešetrenie zločinov agresie na Ukrajine

Osobitný medzinárodný tribunál by mal v prípade zločinov agresie na Ukrajine prešetriť konanie ruského politického …