Stand Up For Ukraine: svetová darcovská konferencia pre utečencov


Vzhľadom na zásadnú úlohu Poľska pri podpore utečencov, ktorých vyhnala invázia na Ukrajine, sa darcovská konferencia Stand Up For Ukraine bude konať 9. apríla vo Varšave. Konferenciu zvoláva predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a kanadský premiér Justin Trudeau. Prezident Poľska Andrzej Duda sa jej zúčastní spolu s predsedníčkou Komisie von der Leyenovou; predseda vlády Trudeau sa zúčastní na diaľku.

Poľsko prijalo už viac ako 2,5 milióna utečencov a pôsobí ako dôležité humanitárne centrum, odkiaľ sa na Ukrajinu dostáva podpora z celej Európy.

Táto konferencia darcov zavŕši širšiu kampaň v sociálnych médiách, ktorú spustila Európska komisia a kanadská vláda v partnerstve s medzinárodnou organizáciou Global Citizen, ktorá sa venuje presadzovaniu práv. Cieľom kampane je získať finančné prostriedky a iné druhy podpory, ktoré pomôžu zabezpečiť potreby osôb vnútorne vysídlených na Ukrajine a utečencov.

Viac..  Nezamestnanosť v rámci celej únie v septembri medzimesačne stagnovala vo výške 6 %

Ku kampani sa už pridali umelci z celého sveta, napríklad Bono, Madonna, Elton John, Miley Cyrus, Adam Lambert, Céline Dion alebo Alanis Morissette, a pripojiť sa plánujú aj mnohí ďalší.

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

simecka

Michal Šimečka: Blokovať export ukrajinského obilia, od ktorého životne závisia krajiny ako Jemen či Egypt, je neľudské

Parlament schválil dohody EÚ s Ukrajinou a Moldavskom, ktorých cieľom je uľahčiť cezhraničnú prepravu tovaru. …