nakupovanie
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Maloobchod únie vo februári medziročne stúpol o 5,4 %, na Slovensku až o 16,5 %

Sezónne upravené maloobchodné tržby v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) vo februári medzimesačne stúpli zhodne o 0,3 percenta. Medziročne maloobchod eurozóny podľa kalendárne upravených údajov vzrástol o päť percent a maloobchod celej EÚ sa zväčšil o 5,4 percenta. Informoval o tom vo štvrtok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Na Slovensku sa maloobchodné tržby vo februári medziročne zvýšili o 16,5 percenta, čo bol druhý najsilnejší rast v rámci krajín únie, z ktorých boli údaje k dispozícii. Výraznejšie stúpli v Slovinsku (21,7 %) a na treťom mieste bolo Portugalsko (15,9 %). Najviac maloobchodné tržby medziročne oslabili v Rakúsku (-5,9 %), Belgicku (-5,1 %) a na Cypre a vo Fínsku (zhodne -2 %).

Medzimesačne sa februárové maloobchodné tržby na Slovensku zväčšili o 1,8 percenta. Najviac oproti januáru vzrástli v Slovinsku (8 %), Holandsku (4 %) a Portugalsku (2,3 %). Najvýraznejšie medzimesačne maloobchod oslabil v Belgicku (-1,8 %), Estónsku (-1,7 %) a v Poľsku (-1,6 %).

Viac..  M. Hlivák: Vďaku za členstvo v EÚ prejavujeme aj prístupom k nakupovaniu za verejné peniaze, vyššiu úroveň zavádzame profesionalizáciou

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

obchod

Maloobchod Európskej únie v marci medzimesačne klesol o 0,2 %

Tržby maloobchodu v eurozóne podľa sezónne upravených údajov v marci medzimesačne klesli o 0,4 percenta …