stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: European Union 2021.

Ivan Štefanec: Chceme Marshallov plán pre Ukrajinu a jej vstup do EÚ


Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) sa v rámci návštevy Ukrajiny stretol na pôde ukrajinského parlamentu Verkhovna Rada s jeho predsedom Ruslanom Štefančukom a tiež predsedníčkou Výboru pre začlenenie Ukrajiny do Európskej únie Ivannou Klympush-Tsintsadze, ktorá v minulosti zastávala post vicepremiérky pre európsku a euroatlantickú integráciu Ukrajiny. V rámci tohto stretnutia bolo podpísané memorandum o spolupráci, ktoré okrem iného hovorí aj o Marshallovom pláne pre Ukrajinu.

Memorandum europoslancov z jedenástich krajín Európskej únie s predstaviteľmi ukrajinského parlamentu otvára ďalšie možnosti pre urýchlenie vstupu Ukrajiny do Európskej únie, vrátane čerpania európskych peňazí na povojnovú rekonštrukciu Ukrajiny. Bezpečná a rozvinutá Ukrajina znamená bezpečné a rozvinuté Slovensko,” vyjadril sa europoslanec.

Viac..  Lexmann žiada okamžité zatvorenie čínskej policajnej stanice na Slovensku

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

I. Brocková: Musíme sa zamerať na urgentné potreby Ukrajiny, pozornosť sa venuje aj Afrike

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková sa v pondelok, 28. novembra …