hojsik
Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: European Union 2021.

Martin Hojsík: Putin nútene presúva 100 000 ukrajinských utečencov na Sibír. Toto tu nebolo od Stalina

Podľa viacerých britských médií Putin posiela takmer 100 000 ukrajinských utečencov na Sibír a ďaleký východ. To všetko po tom, čo ich jeho vojaci hodiny vypočúvali a následne posielali autobusmi preč z Ukrajiny. Vyplýva to z interných dokumentov Kremľa, ktoré britské médiá získali.

Podľa získaných dokumentov ruská vláda schválila “rozdelenie” občanov Ukrajiny, Donecka a Luhanska, ale aj Ruskej federácie a osôb bez štátnej príslušnosti do rôznych oblastí po celom Rusku, vrátane najodľahlejších častí Sibíri a ďalekého východu.

Toto tu nebolo od Stalina

Ak sa tieto správy potvrdia, môžeme bez okolkov Putina prirovnať k Stalinovi, ktorý pred desaťročiami využíval rovnaké praktiky. A rovnako ako Stalin, je aj Putin priamo zodpovedný za zmarené životy nespočetného množstva Ukrajiniek a Ukrajincov.
Európska únia a celé západné spoločenstvo musia pritvrdiť v sankciách a ukázať, že Rusko a Putin nemôžu beztrestne porušovať mier, ľudské práva a zabíjať a ľubovoľne presídľovať tisíce nevinných ľudí.

Viac..  Michal Šimečka: 90% utečencov z Ukrajiny sú ženy a deti. Musíme ich chrániť už od prechodu hranice

Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

hojsik

Martin Hojsík: O ženy a utekajúce deti sa musíme starať už na hraniciach, aby sa ich nezmocnili obchodníci s bielym mäsom

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …