jurzyca
Eugen Jurzyca, europoslanec /SaS, ECR/. PHOTO: redakcia/red.

Eugen Jurzyca: V sankciách je dôležité vytrvať až kým nebude z Ruska slušná krajina. VIDEO


Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE.

Nové sankcie na Rusko musia byť naozaj bolestivé, povedal Zelenskyj

BRATISLAVA – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu diskutoval s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom o šiestom balíku sankcií voči Rusku, ktoré pripravuje Európska únia. Podľa Zelenského sa pracuje na tom, aby boli „naozaj bolestivé pre ruskú vojnovú mašinériu a ruský štát ako celok“. Sankcie by sa podľa neho mali obzvlášť zamerať na ruský energetický a bankový sektor, vývoz, dovoz a dopravu. Zelenskyj tiež vo videoodkaze národu znova vyzval na úplné embargo ruských dodávok ropy. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Zelenskyj povedal, že s Michelom, ktorý v stredu navštívil Ukrajinu, viedol veľmi dôsledné rokovania o obranných a finančných záležitostiach. Hovorili tiež o „hrozbe potravinovej a energetickej krízy v Európe“, možnosti obnovenia poľnohospodárskeho exportu z Ukrajiny a zabránení schopnosti Ruska „vydierať Európu“.

Viac..  Eugen Jurzyca: Na Slovensku sme si nedobre stanovili ciele digitalizácie, premrhali sme možno stovky miliónov EUR

Ukrajinský prezident spomenul aj Michelovu návštevu mesta Boroďanka, kde podľa neho „videl na vlastné oči deštrukciu, ktorú spáchali“ Rusi. Bez spravodlivosti nemôže byť mier, prízvukoval Zelenskyj a dodal, že ruskú armádu a veliteľov uznajú vinnými z vojnových zločinov. „Každé priezvisko, každú domovskú adresu, každý bankový účet – nájdeme všetko,“ povedal politik.

(redakcia/SITA).

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

jurzyca

Eugen Jurzyca: Na Slovensku sme si nedobre stanovili ciele digitalizácie, premrhali sme možno stovky miliónov EUR

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …