jurzyca
Eugen Jurzyca, europoslanec /SaS, ECR/. PHOTO: redakcia/red.

Eugen Jurzyca: V sankciách je dôležité vytrvať až kým nebude z Ruska slušná krajina. VIDEO

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE.

Nové sankcie na Rusko musia byť naozaj bolestivé, povedal Zelenskyj

BRATISLAVA – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu diskutoval s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom o šiestom balíku sankcií voči Rusku, ktoré pripravuje Európska únia. Podľa Zelenského sa pracuje na tom, aby boli „naozaj bolestivé pre ruskú vojnovú mašinériu a ruský štát ako celok“. Sankcie by sa podľa neho mali obzvlášť zamerať na ruský energetický a bankový sektor, vývoz, dovoz a dopravu. Zelenskyj tiež vo videoodkaze národu znova vyzval na úplné embargo ruských dodávok ropy. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Zelenskyj povedal, že s Michelom, ktorý v stredu navštívil Ukrajinu, viedol veľmi dôsledné rokovania o obranných a finančných záležitostiach. Hovorili tiež o „hrozbe potravinovej a energetickej krízy v Európe“, možnosti obnovenia poľnohospodárskeho exportu z Ukrajiny a zabránení schopnosti Ruska „vydierať Európu“.

Viac..  Europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová žiada prešetriť podozrenia o eurodotácii pre usadlosť spájanú s Borguľom

Ukrajinský prezident spomenul aj Michelovu návštevu mesta Boroďanka, kde podľa neho „videl na vlastné oči deštrukciu, ktorú spáchali“ Rusi. Bez spravodlivosti nemôže byť mier, prízvukoval Zelenskyj a dodal, že ruskú armádu a veliteľov uznajú vinnými z vojnových zločinov. „Každé priezvisko, každú domovskú adresu, každý bankový účet – nájdeme všetko,“ povedal politik.

(redakcia/SITA).

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

jurzyca

Eugen Jurzyca: Aj keď sa skončí vojna na Ukrajine, nebude to ešte bodka za celým prípadom. Je v našom záujme pomôcť jej

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Poslanci …