wiezik
Michal Wiezik, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: redakcia/red.

Michal Wiezik: Investovanie do plynovej infraštruktúry v tejto dobe nie je konzistentný krok. VIDEO

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE.

Parlament na svojom poslednom plenárnom zasadnutí schválil legislatívny návrh pomerom hlasov 516 (za): 25 (proti): 15 (zdržalo sa hlasovania). Poslanci zároveň rozhodli o vrátení nariadenia gestorskému výboru za účelom začatia rokovaní s Radou (ministrov) EÚ o finálnom znení nových predpisov. Rokovania môžu začať ihneď po schválení vyjednávacieho mandátu Rady.

Európska komisia predložila legislatívny návrh sprísňujúci pravidlá týkajúce sa napĺňania zásobníkov plynu dňa 23. marca – išlo o reakciu na ruskú agresiu na Ukrajine. Výbor EP pre priemysel, výskum a energetiku (ITRE) požiadal, aby bol návrh prerokovaný v zrýchlenom legislatívnom konaní – prostredníctvom takzvaného naliehavého postupu (článok 163 Rokovacieho poriadku EP). Parlament v utorok tento návrh výboru ITRE podporil.

Viac..  Zastavenie ruského plynu je ďalším nástrojom vydierania, vyjadrila sa Von der Leyenová

Lídri EÚ sa na samite vo Versailles zhodli na potrebe prijatia opatrení na posilnenie energetickej nezávislosti Únie. Hlavy štátov a vlád EÚ na samite v dňoch 24. a 25. marca návrh Európskej komisie zameraný na posilnenie bezpečnosti dodávok plynu privítali.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

M. Beňová: Energetická bezpečnosť si bude vyžadovať posilnenie solidarity a spolupráce

Kredibilita Ruska ako stabilného dodávateľa energií a dôvera vo vzájomne výhodnú spoluprácu je v dôsledku jeho neustáleho …