simecka
Michal Šimečka, europoslanec a podpredseda Európskeho parlamentu /PS, RE/. PHOTO: archív MŠ.

Michal Šimečka: Krízy nám ukazujú, že v Európskej únii sme silnejší

BRATISLAVA – Pandémia, vojna na Ukrajine aj hroziaca energetická kríza nám ukazujú, že so spoľahlivými partnermi je Slovensko v Európskej únii silnejšie, uviedol na 18. výročie vstupu SR do EÚ podpredseda Európskeho parlamentu a Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

„Aj najväčší odporcovia európskeho projektu mali v poslednom období možnosť pocítiť, že viaceré problémy presahujú hranice Slovenskej republiky a ich riešenia sú celoeurópske. Počas pandémie nám Európska únia zabezpečila dostatok vakcín, počas vojny na Ukrajiny zase ukázala svoju jednotu a silu. Rovnako nepochybujem o tom, že v prípade zastavenia dodávok ropy a plynu z Ruska nám bude únia nápomocná a energetickú krízu spoločne prekonáme,“ vyhlásil Šimečka. 

Na prahu pomyselnej dospelosti v európskej rodine Slovensko podľa neho dokázalo, že je platným a dôležitým členom. „Som hrdý na to, že sme boli ochotní a schopní pomôcť susednému štátu zasiahnutému vojnou, či už humanitárne, ale aj vojensky. Slováci a Slovenky prejavili veľkú solidaritu a aj odhodlanie postaviť sa na správnu stranu dejín,“ skonštatoval Šimečka.

Okrem Šimečku sú za PS v europarlamente aj Martin Hojsík a Michal Wiezik, ktorí sú ťahúňmi v oblasti zelenej budúcnosti a boja proti klimatickej kríze. „Ako podpredseda parlamentu budem aj s kolegami naďalej presadzovať v Bruseli slovenské záujmy a prinášať na Slovensko európske riešenia,“ uzavrel Šimečka.

Viac..  Talianskej premiérke sa nepozdáva zákaz vozidiel so spaľovacími motormi v roku 2035

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

simecka

Michal Šimečka: Lieky chýbajú nielen na Slovensku, ale aj mnohých členských štátoch EÚ

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …

Consent choices