hajsel
Robert Hajšel, europoslanec /SD/. PHOTO: redakcia/red.

Robert Hajšel: Musíme budovať aj vlastné vojenské kapacity, nestačí len zvyšovať obranné rozpočty

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE.

Ministerstvo obrany požiadalo o navýšenie rozpočtu o pol miliardy eur ročne

BRATISLAVA – Ministerstvo obrany SR (MO SR) požiadalo o navýšenie rozpočtu o pol miliardy eur ročne. Informoval o tom minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Zároveň chcel rezort obrany podľa jeho slov aj miliardu eur do modernizačného balíka. Požiadavky ministerstva obrany sú tiež na zvýšenie rozpočtu rezortu nad dve percentá HDP.

„Požiadavky prichádzajú, ale bez návrhov na ich krytie. Keď chce niekto len tak zvýšiť obranný rozpočet, mal by prísť aj s návrhom, odkiaľ tie peniaze zobrať,“ povedal Matovič s tým, že musí vzniknúť dohoda na tom, čo bude v prípade navýšenia rozpočtu zdrojom krytia.

Viac..  Vladimír Bilčík: Potrebujeme, aby plyn prúdil rovnako dobre aj zo západu na východ. Napríklad na Ukrajinu a Balkán

Minister financií zároveň zdôraznil, že nespochybňuje nutnosť investovať do obrany, najmä, keď sa rozpočty na obranu zvyšujú vo všetkých krajinách na východnej hranici Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). „Vzhľadom na bezpečnostnú situáciu treba do obrany určite pridať,“ doplnil.

(redakcia/SITA).

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

jurzyca

Eugen Jurzyca: Aj keď sa skončí vojna na Ukrajine, nebude to ešte bodka za celým prípadom. Je v našom záujme pomôcť jej

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Poslanci …