PHOTO: Ilustračné. Aksel Torgerdaughter/youtube.com

Apple podľa Európskej komisie obmedzuje prístup konkurentov k Apple Pay


Európska komisia (EK) uviedla, že americká spoločnosť Apple podľa nej zneužíva svoje dominantné postavenie na obmedzenie prístupu konkurentov k jej mobilnému platobnému systému Apple Pay. Komisia technologickú firmu prešetruje už od roku 2020.

Podľa predbežného názoru EK spoločnosť Apple obmedzuje hospodársku súťaž tým, že developerom aplikácií mobilných peňaženiek bráni v prístupe k nevyhnutnému hardvéru a softvéru na svojich zariadeniach. EK konštatovala, že táto prax „má vylučujúci vplyv na konkurentov a vedie k obmedzeniu inovácií a menšiemu výberu pre spotrebiteľov používajúcich mobilné peňaženky na iPhonoch“. Komisia informovala, že v súvislosti s touto praxou poslala firme svoje vyhlásenie o námietkach. Ide o formálny krok v rámci jej vyšetrovania podozrenia z porušenia protimonopolných pravidiel Európskej únie.

Prešetrovanie obmedzenia prístupu konkurentov k Apple Pay je len jedným z niekoľkých prešetrovaní spoločnosti Apple zo strany Európskej únie. Európski regulátori napríklad skúmajú, či firma neporušuje legislatívu bloku o ochrane hospodárskej súťaže narúšaním konkurencie pri streamovaní hudby vytvorením neférových pravidiel pre konkurenčné služby na platforme obchodu s aplikáciami App Store.

Viac..  EK podporí transparentnosť v odvetví krátkodobých prenájmov v prospech všetkých aktérov

(SITA)

O mam

Avatar