stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: European Union 2021.

Ivan Štefanec: Zjednodušíme výrobcom záťaž a lepšie ochránime spotrebiteľov


Výbor Európskeho parlamentu pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa schválil jednoznačnou väčšinou návrh europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH), ktorý sa ako spravodajca výboru venoval téme regulácie pre strojové zariadenia.

Slovenský europoslanec, ktorý pôsobí aj ako Digitálny ambasádor Ligy pre digitálny rast, vysvetlil, že ide o prispôsobenie existujúceho legislatívneho rámca aktuálnym potrebám trhu a zamedzeniu rizík, ktoré súvisia s umelou inteligenciou, či internetom vecí.  Výsledkom bude zjednodušenie administratívnej záťaže a nákladov pre podnikateľov a dlhší časový priestor pre priemysel na adaptáciu nariadení. Na druhej strane europoslanci žiadajú splnenie základných zdravotných a bezpečnostných požiadaviek ochraňujúcich spotrebiteľa.

„Aktualizácia smernice o strojových zariadeniach prináša na trh so strojmi výhody jednotného trhu, harmonizáciu pravidiel a väčšiu predvídateľnosť. Odsúhlasený návrh predstavuje vyvážený kompromis pre výrobcov, aj konečných užívateľov,” uviedol europoslanec.

Viac..  Spoločné vyhlásenie: 1 miliarda na účely zlepšenia globálnej potravinovej bezpečnosti a pre ukrajinskú ekonomiku

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

putin

Európsky parlament vyhlásil Rusko za sponzora terorizmu

Po zverstvách, ktoré vykonal režim Vladimíra Putina proti ukrajinským civilistom, europoslanci označili Rusko za štát …