Utečenci z Ukrajiny. PHOTO: © European Union 2022 - EC

Európska komisia sľúbila ďalších 200 miliónov eur na pomoc ukrajinským utečencom


Európska komisia (EK) ohlásila nový balík pomoci v sume 200 miliónov eur na podporu Ukrajincov, ktorí pre vojnu opustili svoje domovy. Túto pomoc komisia oznámila v kontexte medzinárodnej darcovskej konferencie, ktorú zorganizovala spoločne s Poľskom a Švédskom. EK o tom informovala vo štvrtok na svojej internetovej stránke.

„Dnes sme sa zišli s jasným cieľom, a to podporiť statočný ľud Ukrajiny, ktorý bojuje proti agresorovi a postavil sa na obranu svojej slobody. V mene Európskej komisie som sľúbila Ukrajine 200 miliónov eur,“ uviedla šéfka EK Ursula von der Leyenová. „Vieme, že potrebného toho bude viac. A my budeme naďalej stáť za Ukrajinou,“ dodala.

Od začiatku Putinovej vojny na Ukrajine do iných oblastí svojej krajiny utieklo takmer osem miliónov ľudí. Dve tretiny z nich tvoria deti. Ďalších viac ako 5,3 milióna ľudí z Ukrajiny odišlo, aby hľadali útočisko v Európskej únii a susedných krajinách.

Viac..  M. Beňová: Potrebujeme odborné kapacity na zaistenie kybernetickej bezpečnosti

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Brusel sľubuje pomoc Ukrajine napriek maďarskému vetu

Vysokopostavení predstavitelia Európskej únie sľúbili, že zabezpečia, že Ukrajina dostane v budúcom roku finančnú pomoc …