Stefanec
Europoslanec a člen predsedníctva KDH Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union.-EP.

I. Štefanec: Opozícia hanebne a otvorene ukázala, že vo vojne stojí na strane Ruska

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky sa prihovoril slovenským poslancom prostredníctvom telemostu v NR SR za účasti premiéra a ministrov. Časť opozície nebola prítomná ako to vopred avizovala. Ďalší opoziční poslanci si počkali na moment, keď začne ukrajinský prezident hovoriť a v úvode prejavu ostentatívne odišli. Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) je takéto správanie voči najvyššiemu predstaviteľovi susednej krajiny napadnutej vojnou hanebné.

“V čase keď celý demokratický svet a naši euroatlantickí partneri stoja jednoznačne za napadnutou Ukrajinou, sa časť slovenských poslancov vyjadrí takýmto otvoreným spôsobom, že stojí na strane Ruska, po tom, čo od nich pravidelne počúvame výroky podporujúce ruskú propagandu. Od fašistov sa to dalo čakať. Postoj trojnásobného premiéra Slovenskej republiky je však hanbou,” myslí si europoslanec.

Viac..  Michal Šimečka: Krízy nám ukazujú, že v Európskej únii sme silnejší

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Europoslanec Šimečka: Slovensko sa spoluprácou s V4 izoluje, mali by sme hľadať nových spojencov

Michal Šimečka viedol kandidátku Progresívneho Slovenska do európskych volieb a stal sa novým slovenským europoslancom. …