Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union- EP.

Ivan Štefanec: Zastavme humanitárnu katastrofu v Mariupole


Ivan Štefanec na čele 50-člennej skupiny europoslancov žiada Vysokého predstaviteľa Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josepa Borrella o naliehavé zapojenie sa do rokovaní  medzi OSN, Medzinárodným výborom Červeného kríža a ukrajinskou vládou s cieľom vypracovať plán evakuácie armády a civilistov z oceliarní Azovstal v Mariupole.

Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) životy obrancov Azovstalu a obyvateľov Mariupola visia na vlásku, keďže ruská armáda už prenikla do závodu a ničí infraštruktúru na potenciálnu evakuáciu. Situácia je podľa neho humanitárnou katastrofou, kedy miestne obyvateľstvo nemá prístup k potravinám, liekom a základným hygienickým potrebám.

“Napriek všetkým zverstvám ruskej armády a túžbe tisícov obyvateľov Mariupola opustiť vojnovú zónu, ruské orgány neumožňujú otvorenie humanitárnych koridorov, respektíve ich neustále narušujú masívnym ostreľovaním,” vyjadril sa europoslanec.

Prečítajte si text otvoreného listu Ivana Štefanca:

Viac..  Spoločné vyhlásenie: 1 miliarda na účely zlepšenia globálnej potravinovej bezpečnosti a pre ukrajinskú ekonomiku

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

simecka

Michal Šimečka: Blokovať export ukrajinského obilia, od ktorého životne závisia krajiny ako Jemen či Egypt, je neľudské

Parlament schválil dohody EÚ s Ukrajinou a Moldavskom, ktorých cieľom je uľahčiť cezhraničnú prepravu tovaru. …