priemysel
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Priemysel únie v marci medzimesačne klesol o 1,2 %, ale medziročne o 0,7 % stúpol

Priemyselná produkcia eurozóny podľa sezónne upravených údajov v marci medzimesačne klesla o 1,8 percenta a v rámci celej Európskej únie (EÚ) sa zmenšila o 1,2 percenta. Medziročne priemysel eurozóny klesol o 0,8 percenta, ale v rámci celej EÚ o 0,7 percenta stúpol. Vyplýva to z odhadov štatistického úradu Európskej únie Eurostat, ktorý o nich informoval v piatok.

Slovenská priemyselná produkcia v rámci krajín, z ktorých mal Eurostat údaje k dispozícii, sa v marci medzimesačne prepadla najviac, a to o 5,3 percenta. Nasledovali Nemecko (-5 %) a Luxembursko (-3,9 %). Najviac marcová priemyselná výroba oproti februáru vzrástla v Litve (11,3 %), Estónsku (5,1 %) a Bulharsku a Grécku (zhodne 5 %).

Aj v medziročnom porovnaní slovenský priemysel v marci klesol najviac v rámci EÚ, a to o 7,3 percenta. Nasledovali Írsko (-5,5 %) a Nemecko (-4,1 %). Najviac priemysel oproti marcu minulého roka vzrástol v Litve (25,9 %), Bulharsku (19,1 %) a Poľsku (17,4 %).

Viac..  M. Hlivák: Vďaku za členstvo v EÚ prejavujeme aj prístupom k nakupovaniu za verejné peniaze, vyššiu úroveň zavádzame profesionalizáciou

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Obchod EÚ s tovarmi v marci skončil v deficite 27,7 miliardy eur

Export tovarov z Európskej únie (EÚ) v prvom kvartáli podľa predbežného odhadu medziročne stúpol o …