wiezik
Michal Wiezik, europoslanec /SPOLU, EPP/. PHOTO: FB MW

M. Wiezik podáva sťažnosť na EK pre nekonanie v prípade ekologickej katastrofy na rieke Slaná

Europoslanec Michal Wiezik (PS) podáva sťažnosť na Európsku komisiu v dôsledku nečinnosti kompetentných orgánov pri ekologickej katastrofe na rieke Slaná. “Už skoro tri mesiace sa na Slovensku pozeráme na ekologickú katastrofu v priamom prenose. Rieka pred našimi očami zomiera, ohrozené je životné prostredie, biodiverzita a zdroje pitnej vody. Napriek tomu sa situácia nezlepšuje,” vyjadril sa Wiezik. 

Vytekajúca banská voda pochádza zo železnorudnej bane v areáli bývalého banského podniku Siderit v obci Nižná Slaná. Zodpovedný je správca ložiska sideritových rúd Nižná Slaná, ktorým je štátny podnik Rudné bane. Jeho zriaďovateľom je ministerstvo hospodárstva. “Dnešný stav rieky je výsledok nečinnosti kompetentných orgánov a prehadzovanie si zodpovednosti z jedného ministerstva na druhé. Vláda po viac ako dvoch mesiacoch síce uvoľnila na vyriešenie ekologickej katastrofy 200-tisíc eur, no technické riešenie je stále v nedohľadne. Zdravie ľudí a život v rieke je dnes už viac ako ohrozený,” doplnil europoslanec.

Viac..  Peter Pollák v pléne: Fašisti chcú založiť domombranu, nástroj na fyzické zakročenie proti chudobným ľuďom z rómskych komunít. VIDEO

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Európsky súd pre ľudské práva zamietol sťažnosti majiteľov fitnescentier voči Slovensku

Slovenská republika uspela pred Európskym súdom pre ľudské práva (ESĽP) v konaní o sťažnostiach majiteľov …

Consent choices