Europsky parlament
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Europoslanci nesúhlasia s presunom financií z eurofondov pre plán REPowerEU

Europoslanci podporujú ciele plánu REPowerEU, čiže diverzifikáciu dodávok energií a zbavenie sa závislosti od ruských fosílnych palív, ale nesúhlasia s ďalším transferom financií z Európskych štrukturálnych a investičných fondov (ESIF), ktoré na dosiahnutie týchto zámerov navrhla Európska komisia (EK). V správe zverejnenej v stredu o tom informovalo tlačové stredisko Európskeho parlamentu.

„Odobratie zdrojov regiónom a ich bezpodmienečné poskytnutie štátom ohrozuje súdržnosť únie,“ uviedol predseda Výboru pre regionálny rozvoj Younous Omarjee. Spolu s koordinátormi sa domnieva, že mechanizmus financovania REPowerEU a ďalšie transfery z ESIF sú neprimerané. Vojna na Ukrajine a jej ekonomické a sociálne následky budú pre všetkých Európanov mimoriadne ťažké, zdôraznili europoslanci. Pri riešení týchto následkov je podľa nich prioritou naštartovanie novej kohéznej politiky. Navrhované transfery podľa europoslancov naštartovanie a implementáciu tejto kohéznej politiky spomalia.

Viac..  Čerpanie zdrojov EÚ v Integrovanom regionálnom operačnom programe presiahlo miliardu eur

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Univerzitná nemocnica Bratislava môže čerpať eurofondy v hodnote až 18,5 mil. eur

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) môže vďaka projektu Integrovaný regionálny operačný program (IROP), ktorý predstavuje pomoc …

Consent choices