Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

I. Štefanec: Eliminujme riziká, ktoré prináša digitalizácia do života našich detí


Zákon o digitálnych službách (Digital Services Act) prináša zmeny, ktoré budú mať vplyv aj na neplnoleté osoby. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH), ktorý dlhodobo upozorňuje na problematiku ochrany detí na internete a je zároveň Digitálnym ambasádorom Ligy pre digitálny rast hovorí, že vplyv na neplnoleté osoby budeme vidieť predovšetkým v dvoch rovinách. Vďaka tomuto zákonu by mali vedieť efektívnejšie odhaľovať, vyšetrovať a postihovať páchateľov z online prostredia, ktorí sexuálne zneužívajú deti a zároveň deti preventívne chrániť. Okrem toho sa tiež zakáže platformám prezentovať cielenú reklamu využívajúcu osobné údaje maloletých.

„Ochranu detí na internete potrebujeme posilniť vo všetkých aspektoch. Od rizík súvisiacich so sexuálnym zneužívaním, až po cielenú reklamu využívajúcu osobné údaje maloletých,” vyjadril sa europoslanec.

Viac..  M. Klus: Európska perspektíva je najdôležitejšou súčasťou „Marshallovho plánu" pre Ukrajinu

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

M. Klus: Záujem o Európu, náš spoločný domov, musíme vzbudiť už u detí zo základných škôl

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) Martin Klus privítal …