Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. PHOTO: © European Union.

Lídri Nemecka a Francúzska vyzvali ruského prezidenta na okamžité prímerie


BRATISLAVA – Lídri Nemecka a Francúzska v sobotu telefonovali s ruským prezidentom a vyzvali ho, aby súhlasil s okamžitým prímerím na Ukrajine a stiahnutím ruských vojakov z krajiny. Nemecký kancelár Olaf Scholz a francúzsky prezident Emmanuel Macron s Vladimirom Putinom o ich iniciatíve hovorili 80 minút, uviedol tlačový odbor nemeckej vlády. Nemecký kancelár a francúzsky prezident podľa vyhlásenia, ktoré cituje na svojej webstránke televízia CNN, tiež vyzvali ruského prezidenta, aby začal vážne priame rokovania s ukrajinským prezidentom a našiel diplomatické riešenie konfliktu.

Lídri tiež vyzvali na prepustenie ukrajinských bojovníkov z mariupoľskej oceliarne Azovstaľ, ktorých po tom, ako sa vzdali, zajalo Rusko, informuje spravodajský portál BBC s odvolaním sa na úrad francúzskeho prezidenta. „Prezident a nemecký kancelár požiadali o prepustenie zhruba 2 500 obrancov Azovstaľu, z ktorých ruské sily spravili vojnových zajatcov,“ uvádza sa v jeho vyhlásení.

Viac..  Komisia predložila usmernenia na pomoc ukrajinským utečencom s prístupom k pracovným miestam, odbornej príprave a vzdelávaniu dospelých

(SITA).

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

hojsik

Martin Hojsík: Vzájomný obchod s Ukrajinou treba obnoviť, pomôže aj bezcolný prístup

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …