Eduard Heger, premiér SR. PHOTO: Úrad vlády SR

E. HEGER: Európska únia potrebuje svoj kurz nastaviť na dekády dopredu


Nezávislosť od zdrojov energie z Ruska je nevyhnutná. Každá krajina sa môže pozrieť späť a spytovať si svedomie, do akej miery sa slová a skutky zhodovali s tým, čo investovali do odpojenia sa od ruských energií. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to povedal počas záverečného hodnotiaceho podujatia ku Konferencii o budúcnosti Európy.

Premiér pri príležitosti podujatia vyhlásil, že Európska únia (EÚ) teraz potrebuje svoj kurz nastaviť na dekády dopredu. Otvoril aj otázku, či sa EÚ má rovnať Európe. „Osobne si myslím, že by to malo byť našou ambíciou. EÚ má ponúknuť každému štátu v Európe perspektívu byť jej súčasťou. A zápasíme s tým aj teraz,“ povedal. Dodal, že súčasťou EÚ by mali byť krajiny ako Ukrajina, západný Balkám, ale aj Gruzínsko či Moldavsko. EÚ by sa mala čo najviac snažiť pomáhať týmto krajinám. Heger zdôraznil, že v tomto bude pomáhať aj Slovensko, ktoré má veľa skúseností so svojím vstupom do EÚ.

Viac..  I. Štefanec: Stáli sme na strane racionálnych kompromisov, aby sme ochránili pracovné miesta

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

energeticka unia

I. Brocková na Konferencii o budúcnosti Európy: Sila EÚ spočíva v jednote jej členských štátov

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková v pondelok vystúpila …