Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

I. Štefanec: Rodina kresťanských demokratov Európskej ľudovej strany bude v dobrých rukách


Kongres Európskej ľudovej strany si v Rotterdame zvolil nové vedenie. Na post predsedu najväčšej politickej frakcie Európskeho parlamentu bol zvolený Manfred Weber z bavorskej Kresťansko-sociálnej únie.

Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) ide o dobrú voľbu, keďže za Nemca Webera sám hlasoval. Kongres si zvolil aj desiatich podpredsedov Európskej ľudovej strany. V rámci kongresu slovenský europoslanec v pozícii prezidenta SME Europe diskutoval s predsedníčkou Európskeho parlamentu Robertou Metsolou, ktorá patrí taktiež do Európskej ľudovej strany, na tému digitalizácie a energetickej bezpečnosti.   

“Manfredovi Weberovi, aj všetkým podpredsedom, srdečne gratulujem a verím, že budeme naďalej spolupracovať v rámci najväčšej európskej rodiny kresťanských demokratov,” vyjadril sa europoslanec.

Viac..  Komisia predložila usmernenia na pomoc ukrajinským utečencom s prístupom k pracovným miestam, odbornej príprave a vzdelávaniu dospelých

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Predsedníčkou Európskeho parlamentu sa stala Roberta Metsolová z Malty

Novou predsedníčkou Európskeho parlamentu (EP) sa v utorok stala Roberta Metsolová z Malty. Kresťanská demokratka, …