Monika Beňová. PHOTO: Instagram/Monica Benova

M. Beňová: Zelená transformácia nesmie ohrozovať pracovné miesta


Plénum Európskeho parlamentu sa bude na tohto týždňovom zasadnutí zaoberať aj viacerými návrhmi legislatívnych predpisov zameraných na boj proti zmene klímy a súvisiace znižovanie emisií skleníkových plynov.

Tie sú súčasťou balíka Fit for 55, ktorý má pomôcť znižovaniu emisií do roku 2030 aspoň o 55 percent a následne prispieť k dosiahnutiu uhlíkovej neutrality do roku 2050. „Ciele týkajúce sa dosiahnutia uhlíkovej neutrality sú dôležité, no v prvom rade musia byť postavené na pragmatických základoch,“ uviedla poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová.

Za žiadnych okolností nesmú viesť k obmedzovaniu európskej priemyselnej výroby. „Tá je po kríze spôsobenej pandémiou v súčasnosti veľmi tvrdo skúšaná rekordnou infláciou a dopadmi vojny na Ukrajine,“ pripomenula europoslankyňa.

Zelená transformácia európskej ekonomiky musí mať aj jednoznačnú verejnú podporu. „Nemôžeme si dovoliť akékoľvek ďalšie negatívne vplyvy, ktoré by ohrozovali napríklad už samotnú existenciu niektorých pracovných miest a spolu s tým aj veľké skupiny obyvateľstva,“ uzavrela Monika Beňová.

Viac..  Europoslanci varujú: Neschvaľujte poľský plán obnovy, kým nebudú splnené podmienky

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Z modernizačného fondu plynú investície vo výške 2,4 miliardy eur na urýchlenie zelenej transformácie

Z modernizačného fondu sa sprístupnili 2,4 miliardy eur pre sedem prijímateľských krajín na modernizáciu ich …