stavba
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Stavebníctvo únie v apríli medziročne stúplo o 3 %


Sezónne upravená stavebná produkcia eurozóny v apríli medzimesačne klesla o 1,1 percenta a v rámci celej Európskej únie (EÚ) sa zmenšila o 1,2 percenta. Medziročne stavebníctvo eurozóny aj celej EÚ v apríli vzrástlo zhodne o 3 percentá. Informoval o tom v pondelok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Slovenské stavebníctvo v apríli medzimesačne oslabilo o 3,7 percenta, čiže výraznejšie v porovnaní s priemerom za eurozónu aj celú EÚ. Slovenská stavebná produkcia klesla aj medziročne, a to o 2,5 percenta. Medziročný pokles pritom bol tretí najhorší v rámci krajín EÚ, z ktorých boli údaje dostupné. Výraznejšie sa stavebná produkcia medziročne zmenšila len v Rumunsku (-8,1 %) a v Španielsku (-3,8 %). Najviac stavebníctvo medziročne vzrástlo v Taliansku (16,9 %), Poľsku (11,6 %) a v Slovinsku (7,7 %).

Viac..  13 miliárd eur pre rozvoj Slovenska – vláda schválila plán investícií pre nové eurofondy

Medzimesačne najviac stavebná produkcia v apríli klesla v Slovinsku (-7,4 %), Maďarsku (-5,9 %) a Poľsku (-5,1 %). Medzimesačný rast stavebnej výroby evidovali vo Francúzsku (1,2 %), Fínsku (0,9 %) a v Španielsku (0,2 %).

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Stavebníctvo únie v januári medzimesačne stúplo o 3,9 %, na Slovensku o 0,7 % kleslo

Medziročne stavebná výroba EÚ vzrástla o 4,8 %, na Slovensku sa zmenšila o 3,6 %, …