Ratingová agentúra. PHOTO: © European Union 2012 EP

Európska komisia si objednala hodnotenie od európskej ratingovej agentúry Scope


Európska komisia (EK) si objednala u ratingovej agentúry Scope sídliacej v Európe hodnotenie svojej úverovej spoľahlivosti. EK svojim štvrtkovým rozhodnutím demonštruje svoj záväzok podporovať konkurenciu na trhu ratingových agentúr, uviedla komisia v správe na svojej internetovej stránke.

Nevyžiadaná ratingová známka EK zo strany agentúry Scope na stupni AAA so stabilným výhľadom sa tak stala objednaným hodnotením úverovej spoľahlivosti. Od októbra 2020 EK emitovala dlhopisy v hodnote viac ako 220 miliárd eur, aby financovala programy SURE a NextGenerationEU či následné programy členských krajín Európskej únie.

Od ratingovej agentúry Standard & Poor’s má EK v súčasnosti známku úverovej spoľahlivosti na úrovni AA s pozitívnym výhľadom, od agentúry Moody’s na stupni Aaa so stabilným výhľadom a od agentúry Fitch na úrovni AAA so stabilným výhľadom. Okrem toho má nevyžiadaný rating od agentúry DBRS na stupni AAA so stabilným výhľadom.

Viac..  Azyl a migrácia v EÚ: fakty a čísla

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

peniaze

Výhľady bankových systémov európskych krajín sa zlepšili

Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s zlepšila výhľad bankových systémov dvoch európskych krajín na pozitívny zo stabilného …